Canik’te Ulaşım

Canik'te Ulaşım

Canik’te Ulaşım

Canik’te Ulaşım; Samsun – Canik ulaşım hattındaki minibüsler ve otobüsler Canik İlçesinin her yerine hizmet vermektedir. Ayrıca minibüsler ve otobüsler Canik halkına sabah saat 06:00’dan gece saat 24:00’e kadar ulaşım sağlamaktadır.

Samsun Cumhuriyet Meydanından kalkan minibüsler “Hasköy, Orman İşletme, Pazar Yeri, Lovelet, Cezaevi, Mezbane, Gazi Osman Paşa, Yavuz Sultan Selim, Devgeriş” bölgelerine ulaşım sağlamaktadır. Bazı minibüsler de (Tekkeköy, Kirazlık, Kerimbey) Belediye Evleri ana yolundan geçmektedir.

Canik’te bulunan minibüsler ve otobüsler Samsun Merkez, Atakum, Tekkeköy, Çarşamba, Terme gibi daha birçok yere gitmektedirler.

Ayrıca Canik bölgesine ana yol güzergahında Tranvay ile ulaşım sağlanmaktadır. Belediye Evlerinden Hasköy ve Orman İşletme bölgelerine ulaşım için Ring bulunmaktadır.

Samsun Canik Nasıl Gidilir?

Samsun Canik İlçesine Cumhuriyet Meydanından kalkan Dolmuş hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca ana yol (Atatürk Bulvarı) güzargahından geçen Tranvay ile Canik ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.