Piazza AVM

Samsun Piazza AVM 29 Mart 2013 Cuma günü kapılarını halka açmıştır.

300 milyon TL tutarında bir yatırım ile gerçekleştirilen Piazza AVM, sadece Samsun’un değil, tüm Orta Karadeniz Bölgesi’nin ticari ve sosyal hayatına yön vermektedir.

Yerli, yabancı toplamda 160 markaya ev sahipliği yapan Piazza AVM ile Media Markt, 5M Migros, Zara, H&M, Decathlon, Cinemaximum, Lacoste, Yargıcı, Starbucks, Big Chef’s, Cook Shop gibi sektörünün lider markaları ilk kez Samsun’a gelmiştir. 1500 m2 ile Samsun’un en büyük halka açık terası olan Piazza AVYM’de buz pisti, bowling salonu ve çocuk etkinlik alanları bulunmakta ve toplamda 2500 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Mimarisini Tabanlıoğlu Mimarlık’ın üstlendiği Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Ulus ve Çarşamba Caddeleri arasında, havaalanını kent merkezine bağlayan Atatürk Caddesi üzerinde, 34,000 m2 arazi üzerine kurulmuştur.

Piazza AVM, aynı zamanda bölgedeki konaklama için de eşsiz bir seçenek sunan 5 yıldızlı,164 odalı Anemon oteli ile birlikte karma kullanımlı bir proje olarak planlanmıştır.

Samsun ve tüm Karadeniz bölgesini çekim merkezi haline getirmeyi amaçlayan ve yılda 10 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlaması hedeflenen Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Rusya, Ukrayna ve Gürcistan’ın Karadeniz kıyılarını da içine alan bir bölgeye hitap etmektedir.

Piazza AVM ‘ye Nasıl Gidilir

Samsun merkezden dolmuş (cezaevi, derebahçe, hasköy, Tekkeköy, Lovelet, Kirazlık), 1. Hat, Tramvay ile ulaşım sağlayabilirsiniz.